Wigilia, Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2017
  • Dodane przez: Robert Jahns
  • 13 listopada 2017

Wigilia, Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2017

Za nami wyjątkowy czas Wigilii, Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego - dni, w których w szczególny sposób doświadczamy tajemnicy Świętych Obcowania. To właśnie Oni, na czele ze św. Stanisławem, bł. Karoliną i bł. Jerzym, orędowali za nami w tych dniach, w których gromadząc się w świątyni i na cmentarzu prosiliśmy o świętość dla nas i dar przebywania ze świętymi w niebie dla zmarłych.

Te dni modlitwy rozpoczęliśmy we wtorkowy wieczór, 31 października, gdy po raz kolejny przeżyliśmy Wieczór Wigilijny Uroczystości Wszystkich Świętych. Tematem, który zgłębialiśmy w tym roku była tajemnica świętości Kościoła, co przecież jest elementem naszego codziennego wyznania wiary. Mówiliśmy sobie o Kościele, który jest święty świętością Tego, Który Kościół założył - Jezusa Chrystusa. Po Eucharystii uczestniczyliśmy w pięknym nabożeństwie przygotowanym przez wspólnotę Sykomkora, młodzieżowy zespół oraz kandydatów do bierzmowania. Była procesja światła oraz korowód świętych, była litania do Wszystkich Świętych i nasza modlitwa do świętych patronów. Było wreszcie nasze trwanie przy Eucharystycznym Chrystusie, uroczyste wyznanie wiary kandydatów do bierzmowania i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Całości dopełniła modlitwa wstawiennicza.

W Uroczystość Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się na naszym parafialnym cmentarzu, by sprawować Eucharystyczną Ofiarę, w której łączyliśmy się z całym zastępem błogosławionych i świętych na uwielbieniu Boga. W modlitwie polecaliśmy też wszystkich zmarłych parafian i zmarłych spoczywających na Leźnieńskim cmentarzu.

2 listopada modliliśmy się w intencji zmarłych, za których ofiarowaliśmy modlitwę wypominkową o godz. 19:00.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili sie do tak pięknego i głębokiego duchowo przeżycia tych dni.