Gala Wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej

GALA  WOLONATARIATU  CARITAS

ARCHIDIECEZJI   GDAŃSKIEJ  - 05.12.2016

Coroczna Gala odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

w AULI  JANA  PAWŁA  II  w  Gdańsku-Oliwie.

Ks. Janusz Steć – dyrektor  Archidiecezjalnego Caritas  przywitał Abp Metropolitę Gdańskiego

-Sławoja Leszka Głódzia, wszystkich zaproszonych gości oraz wszystkich wolontariuszy.

Uroczystość przebiegała wg następującego porządku:

1.Nagradzanie najlepszych;

- parafialnych wspólnot Caritas

- szkolnych kół Caritas

-  wolontariuszy

2.Specjalne wyróżnienia;

- dla P. Małgorzaty Mrozowskiej-Krawczyk za zredagowanie programu TV o działalności Caritas

- dla Dominika Włoch- wolontariusza pracującego na misji , na Madaskarze (dał wspaniałe świadectwo o swojej pieszej pielgrzymce do Jerozolimy, którą opisał w książce pt.”W drodze do Jerozolimy” oraz w książce „Małe cuda Boga”)

3. Wręczanie aktów powołania;

- nowych placówek Caritas przy parafiach Archidiecezji  Gdańskiej

- szkolnych kół Caritas

4. Przedstawienie pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz „ w wykonaniu dzieci ze szkolnego koła Caritas w Redzie

5. Podziękowanie , gratulacje i życzenia Abp Sławoja Leszka Głódzia

(cytuję Jego słowa skierowane do wszystkich wolontariuszy : „Byście w marszu do drugiego człowieka nie ustawali nigdy.”).

6. Poczęstunek

Nasza obecność na Gali  Wolontariatu, zobrazowała nam ogrom pracy wykonywanej przez Caritas  dla drugiego człowieka. Będzie nas motywowała  do głębszego angażowania się w tym dziele.