• 02 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 02.09.2018 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bardzo dziękuję za pozytywną odpowiedź na ubiegłotygodniowy apel dotyczący pomocy i zaangażowania w przygotowanie naszego parafialnego festynu. Wciąż można zapisywać się do pomocy przy prowadzeniu zabaw i pilnowaniu porządku podczas spotkania. Listy wyłożone są na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła.

2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Na mszy o godz. 9:00 będziemy polecać Bogu wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Rozpoczęcie zajęć o godz. 8:00 dla klas 0-3 SP; a o godz. 10:00 dla klas 4-8 SP i III Gimnazjum. Szczegółowe informacje wraz z rozkładem jazdy autobusu szkolnego na naszej tablicy ogłoszeń.

3. Serdecznie zapraszam w przyszłą niedzielę do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar tegorocznych zbiorów podczas mszy świętej o godz. 11:30. A o godz. 14:00 rozpocznie się rodzinny festyn parafialny. Będzie wiele atrakcji i zabaw dla młodszych i starszych (m.in.. dmuchany zamek, nietypowe rowery, tor przeszkód z nagrodami, malowanie twarzy, pokazy kajakowe, przejażdżki furą siana, motocyklami, czarną wołgą, pojawi się bohater filmu animowanego „Auta” - Złomek), przy wspólnym stole, gdzie będzie grill, miejscowe specjały przygotowane przez naszych gospodarzy i wspaniałe ciasta - będzie okazja do budowania więzi rodzinnych, sąsiedzkich i wspólnotowych. Wszystkie atrakcje i potrawy będą serwowane nieodpłatnie, dzięki dobroci sponsorów i darczyńców wspierających organizację naszego festynu, którym już dziś serdecznie dziękuję.

4. Za tydzień II niedziela miesiąca; taca inwestycyjno-budowlana przeznaczona będzie na spłatę kolejnej raty naszych zobowiązań za drzwi wejściowe i schody do naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

Ø Poniedziałek, 03 września: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

Ø Czwartek, 06 września: I czwartek miesiąca; z tej okazji, jak co miesiąc, zapraszam po wieczornej mszy świętej na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą uwielbienia, która potrwa do godz. 19:30;

Ø Piątek, 07 września: I piątek miesiąca: spowiedź święta w godz. 6:30-7:00 i 17:30-18:00; przed południem ks. proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną (wszystkich chorych);

Ø Sobota, 08 września: Święto Narodzenia NMP; odpust w Sianowie; plan odpustu znajduje się na tablicy ogłoszeń;

6. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:

Ø Zmiana tajemnic Żywego Różańca: dziś o godz. 16:00; po modlitwie w kościele spotkanie w salce na plebanii;

Ø Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 18:00 msza święta, po niej spotkanie w salce na plebanii;

Ø Kandydaci do bierzmowania: wtorek, godz. 19:00 w domu bł. Karoliny;

Ø Próba scholki w sobotę o godz. 9:00;

Ø Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:00;

7. W zakrystii można nabyć Gościa niedzielnego i Małego gościa, a przy wyjściu z kościoła biuletyn.

8. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia i Bożego prowadzenia we wszystkich podejmowanych działaniach, a dzieci i młodzieży rozpoczynającej rok szkolny i katechetyczny wielu darów Ducha Świętego na ten czas.