• 10 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.12.2017 - II NIEDZIELA ADWENTU

1. Trwamy w okresie adwentowego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i święta Jego Narodzenia. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na roraty, które od poniedziałku do piątku są o 6:45, a w soboty o godz. 7:00. Zachęcam też dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszy samodzielnie wykonany lampion. Ogłoszenie wyników konkursu w IV niedzielę adwentu.

2. Gościmy w naszej parafii młodzież z Ruchu Światło-Życie naszej diecezji, która przeżywa u nas dni skupienia - Oazę Modlitwy. Ciesząc się z ich obecności życzymy, by ten czas przyniósł w ich życiu błogosławione owoce.

3. Wczoraj odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Oazy Dzieci Bożych, a dziś o 14:00 w parafii św. Polikarpa w Gdańsku rozpocznie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Młodzież i członków Domowego Kościoła zapraszam do wyjazdu i wspólnej modlitwy.

4. Dziś po wszystkich mszach świętych w domu bł. Karoliny trwa świąteczny jarmark przygotowany przez Parafialny Zespół Caritas i Koło Gospodyń Wiejskich. Można tam nabyć świąteczne ozdoby i stroiki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wypić kawę, herbatę i skosztować domowych wypieków. Dochód przeznaczony jest na pomoc osobom potrzebującym.

5. Także dziś klub kajakowy Ichtys organizuje rodzinny spływ mikołajkowy Motławą. Wyjazd uczestników o godz. 13:30 z parkingu przy kościele. Spływ rozpocznie się na Żabim Kruku, a skończy w okolicach Żurawia w Gdańsku Starym Mieście. Zapraszam do wspólnej zabawy i spotkania.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną, które w przyszłym roku przeznaczymy na wymianę schodów do naszego kościoła.

7. Dziękuję także za ofiary złożone przy okazji roznoszenia opłatków przez naszych radnych. Ofiary te przeznaczymy na spłatę należności za opał do naszego kościoła. Radni będą chodzić po terenie naszej parafii jeszcze w tym tygodniu. Opłatki są także w zakrystii.

8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszam dziś po mszy świętej o godz. 11:30 na spotkanie organizacyjne.

9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Ø Środa, 13 grudnia: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

Ø Czwartek, 14 grudnia: wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

10. Spotkania grup duszpasterskich:

Ø Oaza Młodzieżowa: poniedziałek, godz. 18:00 msza święta, po niej spotkanie formacyjne;

Ø Zajęcia plastyczne: śoda, godz. 16:00

Ø Wspólnota Sykomora: czwartek, godz. 19:00 Spotkanie Biblijne;

Ø Szkółka gitarowa: sobota, godz. 8:00;

Ø Scholka: sobota, godz. 9:00;

Ø Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;

11. Można zamawiać oraz rezerwować intencje na koniec tego i przyszły rok.

12. W zakrystii do nabycia „Gość niedzielny” oraz grudniowy „Mały Gość Niedzielny”, a przy wyjściu z kościoła nasz parafialny biuletyn.