• 16 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16.12.2018 - III NIEDZIELA ADWENTU

1. Zachęcam do trwania w adwentowych postanowieniach, a także do przygotowania swoich serc na przyjście Pana przez udział w roratach: od poniedziałku do piątku o 6:45 i w sobotę, o godz. 7:00.

2. Dziękuję za ubiegłotygodniowe ofiary; na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3816 zł 08 gr. Bóg zapłać!

3. Składam także podziękowania za wszystkie ofiary złożone przy okazji roznoszenia opłatków przez naszych radnych. Osobne podziękowania składam naszym radnym, którzy podjęli się tego zadania. Opłatki można otrzymać w zakrystii po mszach świętych.

4. Gratuluję dzieciom i młodzieży z naszej szkoły pięknych Szopek Bożonarodzeniowych przygotowanych na konkurs; prace uczniów można dziś podziwiać w prezbiterium.

5. Dziś z Parafialnym Zespołem Caritas zapraszam na świąteczny kiermasz w domu bł. Karoliny, gdzie przez zakup stroików, sianka i świec wigilijnego dzieła pomocy dzieciom oraz świątecznych wypieków można wspomóc potrzebujących z naszej parafii. Do zakrystii można składać paczki od Anioła Dobrego Serca, natomiast do kosza przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia produkty żywnościowe.

6. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:

Ø Żywy Różaniec: spotkanie opłatkowe dziś o godz. 16:00;

Ø Parafialny Zespół Caritas: spotkanie opłatkowe dziś o godz. 19:00;

Ø Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 18:00 msza święta po niej spotkanie formacyjne;

Ø Sykomora: czwartek, o godz. 19:00 Eucharystia i spotkanie opłatkowe wspólnoty;

Ø Scholka: sobota, godz. 9:00 spotkanie opłatkowe;

Ø Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30 spotkanie opłatkowe;

7. Nie ma w tym tygodniu spotkań kandydatów do bierzmowania, ani też katechezy do I Komunii (spotkania do bierzmowania wznowione zostaną po Nowym Roku, a katechezy do Komunii po okresie kolędowym).

8. Nasze duszpasterstwo w okresie Świąt Bożego Narodzenia:

Ø Ważnym elementem naszych duchowych przygotowań jest spowiedź święta. Jutro w godz. 16:00-17:00 w naszym kościele będzie spowiedź dekanalna. Plan spowiedzi w dekanacie wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Spowiadamy także w tygodniu, 15 minut przed każdą mszą świętą.

Ø Wszystkich chorych z sakramentami odwiedzę w piątek w godz. przedpołudniowych; towarzyszyć mi będzie młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, która przygotowała dla naszych chorych małe niespodzianki;

Ø W sobotę od godz. 11:00 ustawiać będziemy w kościele żłóbek oraz choinki; zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc w dekorowaniu kościoła na święta do pomocy przy tych pracach.

Ø Wieczorna msza wigilijna dla rodzin z dziećmi odbędzie się w poniedziałek, 24 grudnia o godz. 16:00, natomiast o Północy odbędzie się „Pasterka”, którą jak co roku poprzedzimy czuwaniem modlitewnym od 23:30 oraz życzeniami i opłatkiem;

Ø W Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia, msze będą o godz. 10:00, 11:30 i 18:00;

Ø Drugi Dzień Świąt: środa, 26 grudnia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika - msze święte będą według porządku niedzielnego; Po wieczornej mszy świętej do domów naszej parafii wyruszą kolędnicy: dzieci i młodzież, którzy ze śpiewem i życzeniami będą chcieli życzyć nam Bożego błogosławieństwa; w tym roku odwiedzimy pozostałą część działek, Jagodowe Wzgórze oraz okolice „Bocianowa” na Czaplach.

Ø Od 02 stycznia rozpoczniemy w parafii kolędę. Plan kolęd jest na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej. Polecajmy czas tych wspólnych spotkań w modlitwie prosząc, by był on owocny Bożym błogosławieństwem.

8. Zapraszam na tradycyjny spływ noworoczny, który odbędzie się na krótkim odcinku Raduni między Żukowem, a progiem wodnym na Lniskach 01 stycznia w godz. popołudniowych.

9. W zakrystii do nabycia „Gość niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”, a przy wyjściu z kościoła biuletyn.