• 15 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 15.10.2017 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dziś w parafii  Niedzielę Oblicza Pańskiego i gościmy ks. Zbigniewa Drzała, proboszcza z parafii św. Joachima i Anny z Gdańska Letniewa. Dziękujemy za wygłoszone do nas słowo i życzymy powodzenia w dziele remontu parafialnego kościoła. Po mszy świętej możemy wspomóc to dzieło poprzez zakup wizerunku Oblicza Pańskiego w cenie 30 zł, a także płyt o tematyce religijnej. Są to cegiełki na remont świątyni. Bóg zapłać.

2. Bardzo dziękuję za ofiary złożone podczas Dnia Papieskiego. Na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przekazaliśmy 780 zł. Bóg zapłać też za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 3721 zł.

3. Dziękuję Justynie i Pawłowi Kuczyńskim za poprowadzenie wczorajszych warsztatów „Nawigacja w rodzinie”, a także Iwonie Wierzba, Kasi Sobusiak oraz młodzieży: Agnieszce, Waldkowi, Dominice, Maksowi, Oli oraz Agacie za opiekę nad dziećmi w czasie trwania warsztatów. Gratuluję parom, które wzięły w nich udział i życzę, by czas spędzony na tym spotkaniu zaowocował w pogłębianiu wzajemnych relacji w małżeństwie i rodzinie.

4. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Proszę o czytelne wypełnienie  kartek oraz zaznaczenie, czy są one roczne czy listopadowe, oraz oddanie ich do zakrystii do 31 października. Przypominam, że Msza św. na naszym cmentarzu będzie 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 11.30.

5. Można już także zamawiać intencje na 2018 rok. Są też wolne intencje na koniec tego roku. Zachęcam do ofiarowania mszy świętych, w których Bogu polecać możemy wszystkie ważne dla nas sprawy.

6. Parafialny Zespół Caritas od dziś rozpoczyna rozprowadzanie zniczy z logo Caritas.  Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony będzie na środki medyczne dla osoby chorej z naszej parafii. Znicze są po 5 zł. Niech płomień tych zniczy będzie nie tylko znakiem naszej nadziei i modlitwy za zmarłych, ale będzie też światłem nadziei dla potrzebujących.

7. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:

Ø Oaza młodzieżowa w poniedziałek o godz. 17:30 prowadzi różaniec, o godz. 18:00 msza święta, po niej celebracja i spotkanie w domu bł. Karoliny;

Ø Liturgiczna Służba Ołtarza we wtorek, ministranci i kandydaci o 18:30, lektorzy o 19:30;

Ø Wspólnota SNE „Sykomora” w czwartek o godz. 19:00 przeżywać będzie swoją comiesięczną Eucharystię z uwielbieniem; po mszy spotkanie w salce katechetycznej na plebani;

Ø Szkółka gitarowa w sobotę o godz. 8:00;

Ø Scholka w sobotę o 9:00;

Ø Katechezy do I komunii i bierzmowania według planu;

Ø Za tydzień w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku od godz. 13:30 odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (Domowy Kościół, Oaza Młodzieżowa i Oaza Dzieci Bożych); wspólny wyjazd o godz. 13:00 z parkingu przy kościele; kartki na zgody dla dzieci i młodzieży są w zakrystii – rodziców proszę o ich wypełnienie i dostarczenie najpóźniej do środy; z racji Dnia Wspólnoty nie będzie sobotniego spotkania Oazy Dzieci Bożych.

8. W najbliższy piątek odbędzie się kolejny Wieczór Modlitwy Młodych; chętnych na wyjazd proszę o wypełnienie  kart i dostarczenie ich także do środy. Szczegółowe informacje dot. wyjazdu są zamieszczone na kartach, które można zabrać z zakrystii.

9. Z kolei w sobotę odbywa się w Gdańsku i Gdyni sympozjum „Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę”. Gościem sympozjum będzie ks. Piotr Pawlukiewicz. Młodzież, która chciałaby wziąć udział w tych spotkaniach proszę o kontakt; szczegółowe informacje są na plakacie.

10. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek, 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek, 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę, 18 października święto św. Łukasza, ewangelisty; w czwartek, 19 października wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika; w piątek, 20 października wspomnienie św. Jana z Kęt, prezbitera; w sobotę, 21 października wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

11. W zakrystii do nabycia „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Galilea”, a przy wyjściu z kościoła nasz parafialny biuletyn..

12. W minionym tygodniu  pożegnaliśmy + Renatę Żak. Módlmy się w jej intencji polecając ją Bożemu Miłosierdziu.