• 26 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 27.05.2018 - NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Dzisiaj Kościół przeżywa uroczystość Trójcy Świętej - oddajemy cześć tajemnicy Boga, Który jest Jeden w trzech Osobach. W naszej wspólnocie gościmy ks. Krzysztofa Nowaka - proboszcza parafii św. Wojciecha w Żelisławkach, który głosi do nas Boże Słowo i zbiera ofiary na potrzeby swojej wspólnoty parafialnej.

2. Gratuluję dzieciom klas III, które w minioną niedzielę przyjęły Jezusa Eucharystycznego do swego serca i przez cały tydzień pięknie uczestniczyły w Białym Tygodniu. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości: ks. Piotrowi za całoroczny trud katechezy, ks. Kanonikowi za ofiarną pomoc w konfesjonale, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholi i p. Celince, Iwonie Wierzbie i Iwonie Bratos za przygotowanie wystroju kościoła i wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w czasie rocznego przygotowania i przed uroczystością. Składam także serdeczne podziękowania za ofiarę złożoną przez Rodziców na potrzeby naszej świątyni.

3. To ostatnie dni nabożeństw majowych. Bardzo dziękuję mieszkańcom Czapli za wczorajsze spotkanie, podczas którego poświęcony został nowy krzyż ufundowany przez mieszkańców. Od piątku rozpoczynamy w kościele nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17:30.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze w tym dniu odprawimy o 8:00, 10:00 (po mszy procesja) i 18:00. Procesja odbędzie się tradycyjną trasą. W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy: I (koło p. Szablowskich) gospodarzy z Czapli i Wydmuchowa; II (przy rozdzielni) mieszkańców działek - ulic: Cichej i Ceynowy, III (przy blokach) mieszkańców wsi Leźno i IV (przy krzyżu na Alei Lipowej) mieszkańców Jagodowego Wzgórza. Bardzo proszę dzieci, a w szczególności dzieci I-komunijne oraz rocznicowe o liczny udział w uroczystości, w strojach komunijnych a dziewczynki proszę o uzbieranie i sypanie kwiatków na procesji. Próba dla dzieci będzie w poniedziałek i środę o godz. 19:00. Zapraszam też wszystkich, którzy mogą pomóc w dekorowaniu trasy brzózkami w środę o godz. 10:30. Wszystkich zachęcam do udekorowania domów i obejść, a także wspólnej modlitwy w tym dniu.

5. Boże Ciało to także okazja do wielu wydarzeń ewangelizacyjnych. Tradycyjnie w Gdańsku odbywa się spotkanie Katolicy na Ulicy. Przeżywane pod hasłem: Jezus Chrystus - pokój bez granic. Rozpoczęcie spotkania o godz. 17:00 na Długim Targu.

6. W kolejne dni oktawy Bożego Ciała zachęcam do udziału w mszach świętych wieczornych połączonych z procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła. W piątek oktawy Uroczystości Bożego Ciała Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W liturgii tygodnia:

· Wtorek, 29 maja: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

· Czwartek, 31 maja: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

· Piątek, 01 czerwca: wspomnienie św. Justyna, męczennika; I piątek miesiąca: spowiedź 6:30-7:00 i 17:30-18:00; przed południem ks. Piotr odwiedzi chorych z posługą sakramentalną; w tym dniu przypada Dzień Dziecka;

· Sobota, 02 czerwca: I sobota miesiąca;

8. Spotkania w tym tygodniu:

· Dziś w Warzenku przypada Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie;

· Oaza Młodzieżowa: poniedziałek i wtorek, godz. 19:00 spotkanie formacyjne;

· Kandydaci do bierzmowania (uczniowi klas II gimnazjum): wtorek, godz. 18:30 w domu bł. Karoliny;

· Grupa modlitwy św. Michała Archanioła: wtorek, godz. 18:30

· Nie ma sobotnich spotkań szkółki gitarowej, scholki i ODB;

· Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 16:00

9. 2 czerwca planujemy rodzinny spływ kajakowy z okazji Dnia Dziecka. Zbiórka na parkingu przy kościele o 11:30; w programie spływ Radunią na odcinku Niestępowo - Łapino, ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy; koszt: 25 zł/dorośli, dzieci bezpłatnie; zapisy u ks. Proboszcza lub prezesa klubu (kontakt na stronie internetowej parafii).

10. Ks. Kanonik przeżywa w tym roku Jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Msza dziękczynna odbędzie się w sobotę, 9 czerwca o godz. 12:00. Już dziś zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji Jubilata. Przedstawicieli wszystkich wspólnot proszę o spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 19:30 na plebanię.

11. Zapraszamy dzieci i młodzież na wakacyjny wypoczynek organizowany przez naszą parafię. Szczegółowe informacje na plakacie. Karty na wyjazdy w zakrystii.

12. W dniach 1-6 lipca organizowany jest przez p. Stefkę Lewandowską wyjazd w Bieszczady. Koszt 820 zł/os. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje w zakrystii.

13. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”., a przy wyjściu z kościoła parafialny biuletyn.

14. Zmarła nasza parafianka, + Klara Gosz; jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o godz. 12:00. Pomódlmy się w jej intencji.