• 25 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 25.02.2018 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Trwa Wielki Post. Jest to czas, w którym w sposób szczególny Kościół zachęca nas do gorliwszej modlitwy, wyrzeczeń i jałmużny. Zachętą do jałmużny niech będą skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas, w których rodzinnie odkładajmy dla potrzebujących owoce naszych wyrzeczeń. Zebrane pieniądze przeznaczymy na dofinansowanie wakacji letnich dla dzieci i młodzieży z rodzin naszej parafii. Ofiary na potrzebujących można składać także do skarbony Caritas przy figurze św. Antoniego.

2. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św. Kazania pasyjne w piątek na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam również na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 7.30, 17.30 (dla rodziców z dziećmi) i wieczorem, o godz. 19.30.

3. Zapraszam też na Drogę Krzyżową na Kalwarii Wejherowskiej, na którą chcemy udać się 10 marca, o godz. 10:00. Wyjazd autokarem, koszt: 15 zł/os, zapisy w zakrystii.

4. Szczególną formą naszych przygotowań do Świąt Wielkanocnych może być także uczestnictwo w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej - odbywającym się w nocy i w milczeniu nabożeństwie, podczas którego uczestnicy mają do pokonania ponad 40 km. Oprócz znanych tras z lat wcześniejszych, pojawiła się nowa droga - licząca 42 km trasa „Norbertańska” - która wiedzie z Leźna do Żukowa, m.in. przez Kokoszki, Kiełpino, Sulmin, Kolbudy i Przyjaźń. EDK wyrusza 23 marca po mszy wieczornej. Zapisy przez stronę internetową www.edk.org.pl.

5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

Ø 01 marca: I czwartek miesiąca: zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, którą w tym miesiącu poprowadzi Oaza Młodzieżowa; rozpoczęcie po wieczornej mszy świętej, zakończenie ok. godz. 19:30; w tym dniu szczególnie modlimy się w intencji powołań;

Ø 02 marca, I piątek miesiąca: spowiedź w godz. 6:30-7:00 i 17:30-18:00; odwiedziny chorych przez księdza proboszcza w godz. 11:30-14:00 (zmiana spowodowana lekcjami w szkole);

Ø 03 marca, I sobota miesiąca: oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi; w godzinach przedpołudniowych ksiądz Piotr odwiedzi chorych;

6. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:

Ø Dziś przeżywamy Dzień Jedności Ruchu Światło-Życie z naszej parafii; dziękuję wspólnocie Domowego Kościoła za przygotowanie liturgii mszy świętej o godz. 11:30;

Ø Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 19:00 spotkanie formacyjne;

Ø Grupa modlitwy św. Michała Archanioła: wtorek, godz. 19:00;

Ø Szkółka gitarowa: sobota, godz. 8:00

Ø Scholka: sobota, godz. 9:00

Ø Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30

Ø Zmiana tajemnic Żywego Różańca: niedziela, godz. 16:00

7. W najbliższą sobotę gościć będziemy w naszej parafii czcicieli św. Michała Archanioła, którzy przeżywać będą u nas swój dzień skupienia. O 11:00 Godzinki ku czci św. Michała Archanioła; 11:30 Msza święta, 12:30-13:30 Agapa oraz księgarnia; 13:30 Modlitwy rycerskie i konferencja: „Św. Michał Archanioł w Piśmie Świętym, historii, tradycji i doświadczeniu wiernych”, 15:00-16:30 Adoracja, koronka i różaniec oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i modlitwy wstawienniczej; 16:30-17:00 Spotkanie animatora generalnego z animatorami grup modlitewnych. Dzień skupienia poprowadzi ks. Piotr Prusakiewicz CSMA, który w będzie głosił Słowo Boże także w niedzielę.

8. W zakrystii można zakupić czasopisma:„Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”,, czasopismo biblijne Galilea, a przy wyjściu z kościoła nasz parafialny biuletyn.

9. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin: ś.p. Henryk Jaśkiewicz, l. 67. Ufni w Boże Miłosierdzie polecajmy go w naszych modlitwach.