• Dodane przez: Kamila Kamila
  • 28 września 2017

Odpust ku czci Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika

08 maja wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywaliśmy Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Ten urodzony 26 lipca 1030 r. w Szczepanowie, po latach nauki objął stolicę biskupią w Krakowie. Jego gorliwość pasterska przejawiała się w trosce o ubogich i potrzebujących, ale także w walce o czystość obyczajów i porządek moralny. Ponad własne dobro i korzyści cenił wartość Ewangelii, za co też poniósł śmierć męczeńską z rąk króla Bolesława Śmiałego, któremu Święty Biskup wytykał błędy.

Św. Stanisław jest głównym patronem Polski i naszej parafialnej wspólnoty, ucząc nas, że prawda Ewangelii wymaga od nas czytelnego świadectwa życia wiary.

Dziękuję wszystkim Gościom i Parafianom za obecność i wspólną modlitwę. Zdjęcia z przebiegu uroczystości dostępne są tutaj.