Ks. Robert Jahns

Proboszcz

Ksiądz Robert pochodzi z Rumi. Urodził się 27 stycznia 1984 r. w Wejherowie. W latach 2003 - 2009 studiował w Gdańskim Seminarium Duchownym. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 2009 r. z rąk J.E. Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia. W latach 2009 - 2013 pracował jako wikariusz w parafii św. Mikołaja w Łęgowie, a w latach 2013-2015 jako wikariusz w parafii Chrystusa Króla w Gdańsku. Od 29 listopada 2015 roku jest proboszczem naszej wspólnoty. Ksiądz Robert działa w diecezjalnym duszpasterstwie młodzieży, był członkiem komitetu organizacyjnego ŚDM w archidiecezji gdańskiej i opiekuje się stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w naszej archidiecezji. Ksiądz proboszcz interesuje się muzyką, a wolny czas spędza aktywnie: na rowerze, w kajaku lub przemierzając górskie szlaki.