Ks. Piotr Wulgaris

wikariusz

Urodzony 16 stycznia 1988 r. w Gdyni. Ma starszego brata, Andrzeja. Ksiądz Piotr został ochrzczony w kościele p.w. Św. Pawła Apostoła w Gdyni Pogórzu. Uczęszczał do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu, gdzie dojrzewała jego decyzja w wstąpieniu do seminarium. 14 Września 2007 r. wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchowego, które ukończył w roku 2013 uzyskując tytuł magistra teologii na podstawie pracy magisterskiej z liturgiki pt.: "Reforma i odnowa Brewiarza Rzymskiego w wieku XX" pod kierunkiem ks. prał. dra. Edmunda Skalskiego. W czasie formacji seminaryjnej pełnił kilka lat funkcje seminaryjnego bibliotekarza oraz głównego zakrystiana. Praktyki duszpasterskie odbywał w parafiach p.w. Św. Stanisława Bp i męczennika i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie, Św. Mikołaja w Gdyni Chyloni, Kolegiacie Św. Ignacego w Gdańsku Starych Szkotach oraz parafii Bł. Bp. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim. Święcenia diakonatu przyjął z rąk J.E. ks. abp Sławoja Leszka Głódzia 24 listopada 2012 roku w Katedrze Oliwskiej, która zawsze była kościołem bardzo bliskim jego sercu, a święcenia kapłańskie 1 czerwca 2013 r. w Bazylice Mariackiej. Od 1 lipca 2013 r. decyzją Metropolity Gdańskiego pracował w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Żukowie, gdzie zajmował się Służbą Liturgiczną (ministrantami i lektorami), Odnową w Duchu Świętym, Grupą biblijną i Wspólnotą młodzieżową "Eleos". Od 1 września 2016 ksiądz Piotr jest nauczycielem przedmiotów zawodowych w klasie kolejowej w ZSZiO w Żukowie, a od 15 listopada 2016 decyzją J. E. ks. abp Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego, został Archidiecezjalnym Duszpasterzem Kolejarzy. Ks. Piotr interesuje się liturgiką, historią, muzyką i kolejnictwem.